VÝSLEDKY ELH: Tygři mají devítibodový náskok, Piráti bojovali až do konce, Vítkovice se ani jednou netrefily!

HC Sparta Praha – Piráti Chomutov 3:2 (1:0, 1:0, 0:2 – 1:0)

Pražané se po pár minutách začali dostávat do tempa a ujali se premiérového gólu v tomto utkání, do šatny s úsměvem na tváři tak po první třetině odcházeli domácí. Druhá třetina přinesla hostům několik šancí na vyrovnání, bohužel ani jedné se nepodařilo využít, k tomu Sparta vstřelila druhý gól v tomto utkání a rozdíl mezi týmy už byl dvougólový. Chomutov zabral až v poslední dvacetiminutovce, ve které během tří minut došlo k vyrovnání. Domácí v této třetině ale nezářili a došlo na prodloužení, ve kterém na konec zvítězili domácí zásluhou Lukáše PECHA.

Branky a nahrávky: 15. Vrána (Hlinka), 36. Ihnačák (Pech, Mikuš), 65. Pech – 46. Sklenář (Kaše), 49. Vondrka (Huml); Diváci: 6 370

________________________________________________________________________________

HC Oceláři Třinec  – Bílí Tygři Liberec 3:4 (1:3, 0:1, 2:0)

První třetina duelu dvou nejlepších týmů extraligy skončila za vedení Liberce, ten vstřelil tři góly. Vstup do druhé třetiny se povedl znovu lépe Liberci, který využil přesilovku a ve třiadvacáté minutě zvýšil gólový náskok nad Třincem. V poslední třetině vstřelil domácí tým dva góly, to jim ale tři body nepřineslo. Konec zápasu byl dramatický, domácí se snažili o vyrovnání, nakonec ale zvítězili hosté a ti na prvním místě tabulky navýšili náskok před Oceláři už na devět bodů.

Branky a nahrávky: 15. Redenbach (Petružálek, Klimenta), 48. Kreps (Nosek, Doudera), 60. Netík – 3. Stránský (Bližňák), 9. Valský (Radivojevič, Šimek), 18. Vantuch (Stránský), 23. Šimek (Radivojevič); Diváci: 4 736

PSG Zlín – HC Dynamo Pardubice 5:4 SN (1:1, 0:1, 3:2 – 0:0, 0:1)

Během první třetiny byl vidět krásný hokej, šance se naskytly oběma týmům, nejprve se předvedl pardubický Nicholas SCHAUS, tři minuty po něm ale domácí tým vyrovnal. První dvacetiminutovka byla zakončena menší bitkou, která se odehrála za brankou Jaroslava HÜBLA.  Ze začátku druhé třetiny byly o dost aktivnější hosté, poté iniciativu přebral domácí Zlín, avšak gól diváci viděli jen tři minuty před sirénou od Michala BÁRTY. V poslední třetině padlo gólů požehnaně. Nejprve domácí vyrovnali, poté ale dostal gól Petra ČÁSLAVY do vedení Dynamo.  Zlín se nevzdal a díky proměněným šancím Ondřeje VESELÉHO a Davida ŠŤASTNÉHO pouhých devětatřicet vteřin před koncem došlo k vyrovnání stavu a do šlo na prodloužení. Během prodloužení se ani jednomu týmu nepodařilo vstřelit branku, k rozhodnutí došlo až na nájezdy, po kterých zvítězili domácí.

Branky a nahrávky: 15. Bukarts (Honejsek), 46. Holík (Bukarts), 58. Veselý (Bukarts, Řezníček), 60. Šťastný (Kotvan, Marušák), 65. Bukarts – 12. Schaus, 37. Bárta (Nahodil), 52. Čáslava (Schaus, Hubáček), 58. Sýkora (Nahodil); Diváci: 4 534

HC Kometa Brno – HC Energie Karlovy Vary 3:2 (1:0, 1:0, 0:2 – 1:0)

V první části byl dlouho k vidění vyrovnaný hokej. Postupem času ale domácí převzali iniciativu a získali první přesilovou hru. Tu po desíti vteřinách proměnil v šestnácté minutě Jan HRUŠKA. Ve druhé třetině slavili gól opět domácí. Hosté to ale nevzdali a na poslední dvacetiminutovku se vrátili plní energie a stav 2:0 změnili na 2:2. Došlo i na prodloužení, které nedopadlo dobře pro radující se hosty z vyrovnání. V tomto utkání zvítězila domácí Kometa.

Branky a nahrávky: 16. Hruška (Štencel, Trška), 23. Brabenec (Káňa), 62. Hruška – 43. Stloukal (Flek), 54. Vachovec (Skuhravý, Gorčík); Diváci: 7 351

Mountfield HK – HC Verva Litvínov 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

V první dvacetiminutovce se předvedl pouze Alexandre PICARD. Ke dvougólovému rozdílu došlo v pětadvacáté minutě, kdy opět Alexandre vstřelili kotouč do soupeřovy branky. Stav snížili hosté až v druhé polovině druhé třetiny po přesné střele Martina HANZALA. Tento gól ale hostům vítězství nepřineslo, domácí se v poslední minutě opět dostali na dvougólový rozdíl a domácí fanoušci mohli slavit.

Branky a nahrávky: 18. Picard (Jarůšek), 25. Picard (Čáp, Jarůšek), 60. Červený (Dragoun) – 33. Hanzl (Černý); Diváci: 5 497

HC Olomouc – HC Škoda Plzeň 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)

Do první třetiny vstoupili lépe hosté, kteří si na začátku dokázali vytvořit několik střeleckých příležitostí, ale ani tak nedokázali srovnat po gólu, který vstřelili domácí v sedmé minutě. Na začátku druhé třetiny mohli domácí svůj náskok zvýšit, ale šanci promrhali a gól vstřelil ve dvaatřicáté minuté hráč hostů, Miroslav INDRÁK. Poslední dvacetiminutovka měla dlouho vyrovnaný stav, poté ale přišly góly od Kevina SUNDHERA a Romana VLACHA a bylo jasné, že tři body zůstávají dnes doma.

Branky a nahrávky: 7. Škůrek (Vlach, Laš), 58. Sundher (Galvas, Jaroměřský), 60. Vlach (Laš) – 32. Indrák (Stach, Kubalík); Diváci: 4 344

BK Mladá Boleslav – HC Vítkovice Ridera 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)

Jasným vítězem tohoto utkání se stala domácí Boleslav, která měla třígólový náskok. Vítkovicím se nepodařilo vstřelit ani jednou kotouč do branky. Domácí si tak užili se svými fanoušky děkovačku a slaví tři body.

Branky a nahrávky: 15. Žejdl (Hanzlík), 20. Hyka (Lenc, Musil), 54. Orsava (Urban, Vampola); Diváci: 3 052