VÝSLEDKY NHL: MINNESOTA navýšila náskok v čele Západní konference, WASHINGTON vynuloval PHILADELPHII!

V noci na dnešek nebodoval žádný z českých hokejistů. Washington dokázal porazit Philadelphii vysokým rozdílem 5:0. Minnesota díky těsné výhře 3:2 na ledě Chicaga navýšila svůj náskok na čele Západní konference. Vancouver na domácím ledě podlehl 1:2 po prodloužení New Jersey, Anaheim doma padl stejným výsledkem se St. Louis.

Washington Capitals – Philadelphia Flyers 5:0 (0:0, 1:0, 4:0)

Až do poloviny zápasu se zdálo, že v tomto utkání moc gólů nepadne. Pak ale domácí potrestali druhé VORÁČKOVO vyloučení. Brzy na to dokázal skórovat Radko GUDAS, jeho branka ale nebyla kvůli ofsajdu uznána. Washington za začátku třetí třetiny spustil gólovou smršť a během pěti minut navýšil na 5:0. Za tohoto stavu se do branky dostal Michal NEUVIRTH, který pochytal zbývajících pět střel soupeře. Philadelphia skórovat nedokázala.

Branky a nahrávky: 30. Burakovsky, 42. Williams (Ma. Johansson, Kuzněcov), 44. Niskanen (Ovečkin, Bäckström), 46. Niskanen (T. Wilson, Beagle), 47. Williams (Bäckström, Orpik)

Chicago Blackhawks – Minnesota Wild 2:3 (1:0, 1:2, 0:1)

Tento pikantní duel mezi prvním a druhým celkem Západní konference přinesl těsný výsledek.  Hosté přitom museli otáček skóre – Chicago začalo lépe a vybudovalo si dvoubrankový náskok. To ale ztratilo. Minnesota, která do tohoto zápasu vedla jen o lepší skóre, se díky výhře 3:2 na ledě Chicaga osamostatnila v čele této tabulky.

Branky a nahrávky: 6. P. Kane (Anisimov, Panarin), 25. P. Kane (Anisimov) – 27. Niederreiter (Mikael Granlund, Brodin), 31. Stewart (Schroeder, Suter), 46. Pominville (Scandella)

Vancouver Canucks – New Jersey Devils 1:2 PP (0:0, 1:1, 0:0 – 0:1)

Přestože se zprvu zdálo, že by v utkání mohlo padnout mnoho branek, nestalo se tak. První gól padl až po několika slibných šancí do sítě New Jersey. To ale dokázalo utkání srovnat a nakonec v prodloužení i zvítězit. Rozhodnuto mohlo být dříve, ale branka Kyla PALMIERIHO nebyla kvůli ofsajdu uznána.

Branky a nahrávky: 27. Eriksson (D. Sedin, H. Sedin) – 37. Quincey (Severson, B. Bennett), 62. Hall (Zajac)

Anaheim Ducks – St. Louis Blues 1:2 (0:0, 0:1, 1:0 – 0:1)

I v tomto utkání padly celkem jen tři branky i přes velký počet solidních příležitostí. Stejně jako ve Vancouveru, i v tomto utkání se radovali v prodloužení z výhry 2:1 po prodloužení hosté.

Branky a nahrávky: 46. Rakell (Getzlaf, Holzer) – 32. Berglund (Fabbri, Perron), 61. Berglund (Schwartz)