VÝSLEDKY NHL: MINNESOTA si smlsla na Montrealu, LOS ANGELES přehrálo St.Louis!

Philadelphia Flyers – Vancouver Canucks 5:4 SN (1:1, 2:3, 1:0 – 0:0)

V zápase plném zvratů se nakonec radovala domácí Philadelphia. Celkem padlo v základní hrací době osm gólů, což bylo ovlivněno mnoha vyloučenými hráči a úspěšností v přesilovkách. Jednu asistenci zaznamenal na straně vítězů Jakub VORÁČEK. Ten dostal také možnost v nájezdech, úspěšný však nebyl . Mrzet ho to nemuselo, utkání rozhodl jeho spoluhráč Claude GIROUX. Od 41. minuty do branky nastoupil na straně Flyers Michal NEUVIRTH.

Branky a nahrávky: 15. Konecny (Weise, Couturier), 30. Bellemare (Read), 30. Couturier (Voráček, Cousins), 41. B. Schenn (Giroux, Simmonds), rozh. náj. Giroux – 10. D. Sedin (Stecher, H. Sedin), 22. M. Granlund (Ch. Tanev, Horvat), 31. M. Granlund (Megna, B. Sutter), 33. B. Sutter (Megna, Stecher)

Ottawa Senators – Pittsburgh Penguins 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)

Hráči hájící barvy kanadského hlavního města se za výhrou hnali už od začátku utkání. Postupně si vypracovali tříbrankový náskok, teprve poté se hostům podařilo se zapsat do střelecké listiny také. Senators však žádné drama nedopustili a tříbrankové vedení si vzali zpět.Branky a nahrávky: 6. B. Ryan (Ch. Wideman, Brassard), 10. Hoffman (E. Karlsson, Turris), 33. Pyatt (E. Karlsson, Pageau), 49. Mark Stone (Brassard, Z. Smith) – 40. Sheary (Malkin, Cole)

Tampa Bay Lightning – Buffalo Sabres 4:2 (1:1, 2:0, 1:1)

Ondřej PALÁT si na této výhře Tampy připsal veliký podíl. Nejprve dvěma góly otočil průběh utkání, poté si ještě připsal přihrávku. Sabres sice ještě dokázali snížit, ale víc se jim už nepodařilo. Tampa naopak gólem do prázdné branky uzavřeli skóre.

Branky a nahrávky: 6. Palát (T. Johnson, Drouin), 26. Palát (Nestěrov, Naměstnikov), 33. Kučerov (Hedman, Palát), 60. Strålman (Filppula, Boyle) – 3. Moulson (Girgensons, Fedun), 51. E. Kane (Eichel, Falk)

Nashville Predators – Boston Bruins 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)

Predators se dostali do vedení na počátku druhé dvacetiminutovky. Ve 29. minutě se ale Bostonu podařilo využít přesilovou hru a aspoň na čas stav zápasu vyrovnat. Neuběhlo ani deset minut a Nashville se dostal do vedení znovu. Ve třetí třetině už žádná branka nepadla, a tak se z těsné výhry radovali Predators.

Branky a nahrávky: 22. Watson, 38. Forsberg (Ellis, Ekholm) – 29. Krug

Minnesota Wild – Montreal Canadiens 7:1 (1:0, 3:0, 3:1)

Zatímco včera Montreal sedm gólů nadělil, dnes jich stejný počet inkasoval na ledě Minnesoty. Wild si především ve druhé polovině zápasu vybudovali sedmibrankový náskok, o čisté konto brankáře DUBNYKA připravil svým třetím gólem v posledních třech utkáních centr Tomáš PLEKANEC.

Branky a nahrávky: 3. Folin (E. Staal, Brodin), 27. E. Staal (Coyle, Dumba), 28. Schroeder (Spurgeon, Suter), 38. Niederreiter (M. Koivu, Dumba), 44. Zucker (Spurgeon, Mikael Granlund), 47. Suter (Dumba, E. Staal), 55. Niederreiter (Pominville, Haula) – 60. Plekanec (Petry, Andrighetto)

Dallas Stars – Detroit Red Wings 5:2 (1:2, 3:0, 1:0)

Dallas začal utkání gólem, ale také sérií vyloučených. Právě díky dvojnásobné přesilovce se Detroitu podařilo srovnat na 1:1 a následně otočit průběh. Pak už se hráči Dallasu snažili vyloučením vyvarovat a díky povedené druhé třetině zvítězili. Jednu přihrávku si připsal Radek FAKSA. Na straně Detroitu jsme v brance mohli vidět Petra MRÁZKA.

Branky a nahrávky: 4. Korpikoski (Jo. Benn, Sharp), 24. B. Ritchie (Faksa), 36. Klingberg (D. Shore), 37. Johns (Oduya, Spezza), 59. Eaves – 15. Nyquist (Vanek, Zetterberg), 16. Zetterberg (Nyquist, Mantha)

Colorado Avalanche – Anaheim Ducks 1:4 (1:2, 0:1, 0:1)

Anaheim se dostal do vedení ve 4. minutě, Colorado ale brzy našlo odpověď. Téměř vzápětí si Anaheim vzal svůj náskok zpět, a ten už neztratil. Ducks přidali další tři branky, sami už neinkasovali. Na obou stranách bylo v průběhu utkání k vidění mnoho zajímavých příležitostí.

Branky a nahrávky: 6. MacKinnon – 4. Silfverberg, 7. Rakell (Bieksa, Getzlaf), 27. Kesler (Theodore, Cogliano), 59. Perry (Rakell, Fowler)

Edmonton Oilers – New Jersey Devils 3:2 PP (0:1, 1:1, 1:0 – 1:0)

Do vedení šli nejprve v 19. minutě hosté, zkraje druhé třetiny se domácímu Edmontonu podařilo srovnat díky slovenskému zadákovi Andreji SEKEROVI. Na konci této části se znovu prosadili hráči z New Jersey. K dalšímu srovnání došlo v 53. minutě a zápas za stavu 2:2 došel do prodloužení. V něm po krásné akci rozhodl německý útočník Leon DRAISAITL.

Branky a nahrávky: 21. Sekera (Draisaitl, A. Larsson), 53. Maroon (Draisaitl, McDavid), 62. Draisaitl (McDavid, Klefbom) – 19. Zajac (Palmieri, Cammalleri), 40. Santini (Hall, Parenteau)

Los Angeles Kings – St. Louis Blues 5:1 (2:0, 3:1, 0:0)

Hráči Los Angeles přivítali St. Louis brankou už ve 4. minutě. Blues dokázali skórovat až za stavu 0:4 z jejich pohledu. Čtyřbrankové vedení si hráči Los Angeles vzali zpět a už ho nepustili. Dvě asistence zaznamenal slovenský útočník Marian GÁBORÍK, brankář Peter BUDAJ měl úspěšnost přes 95 %.

Branky a nahrávky: 4. Muzzin (Doughty, Dowd), 19. Lewis (Gáborík, Martinez), 25. Muzzin (Gáborík, Kopitar), 26. Pearson (D. Brown, J. Carter), 40. Pearson (J. Carter, D. Brown) – 28. Stastny (Steen, Schwartz)