VÝSLEDKY NHL: PLEKANEC podruhé za sebou skóroval, branku zaznamenal i FROLÍK!

Tomáš PLEKANEC, který se dosud střelecky trápil, zřejmě konečně našel formu. Trefil se podruhé v posledních dvou zápasech, přestože o jeho startu v utkání se rozhodovalo těsně před zápasem. I Michael FROLÍK pomohl gólem svému týmu k výhře. V dalších utkáních si Florida poradila s NY Islanders 2:1 a Washington porazil Pittsburgh 5:2.

New York Islanders – Florida Panthers 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
Florida se dostala do vedení už v 6. minutě, ale Islanders srovnali přesně o pět minut později. Vítězná branka utkání padla na začátku druhé třetiny. Už ve 22. minutě uzavřel střeleckou listinu Jason Demers. Přesto se Islanders snažili srovnat a několikrát se jim to málem podařilo.

Branky a nahrávky:
 11. Leddy (Cizikas, Clutterbuck) – 6. Yandle (Trocheck, McCann), 22. Demers (Marchessault, J. Jokinen)

Winnipeg Jets – Montreal Canadiens 4:7 (2:3, 1:2, 1:2)

Montrealští se hnali za výhrou hned od začátku utkání. Po necelých pěti minutách už vedli o dvě branky, Winnipegu se ale podařilo srovnat. Pak přišla chvíle Tomáše PLEKANCE, jenž vstřelil svůj pátý gól v sezóně. A to i přes to, že ještě několik hodin před zápasem nebylo jisté, zda vůbec kvůli chřipce nastoupí. Canadiens si už své vedení pohlídali a v gólově bohatém utkání zvítězili 7:4.

Branky a nahrávky: 7. Scheifele (Stafford), 13. Perreault (Wheeler, Little), 26. Scheifele (Ehlers, Petan), 51. Little (Stafford) – 1. Danault (Pacioretty, Radulov), 5. Flynn (Andrighetto, Beaulieu), 15. Plekanec (Lehkonen), 21. Andrighetto (Flynn, T. Mitchell), 25. Danault, 45. Lehkonen (S. Weber, Byron), 50. Lehkonen (Beaulieu, S. Weber)

Washington Capitals – Pittsburgh Penguins 5:2 (1:0, 1:0, 3:2)
V tomto utkání se střetly dva silné týmy a také dva velcí konkurenti – Sidney Crosby a Alexander Ovechkin. Druhý jmenovaný se prosadil už po 35 sekundách hry, čímž zaznamenal svůj 1000. bod v NHL. Následně se trefil ještě jednou. Hosté se trefili, až když prohrávali o tři branky. Domácí drama nedopustili a vyhráli rozdílem tří branek.

Branky a nahrávky: 1. Ovechkin (Bäckström, Oshie), 29. Ovechkin (Carlson, Bäckström), 45. Williams (Kuznetzov, Orlov), 54. Bäckström (Oshie), 60. Eller (Bäckström, Oshie) – 48. Malkin (J. Schultz, Kessel), 58. Hörnqvist (Crosby, Kessel)

Calgary Flames – San Jose Sharks 3:2 (1:2, 1:0, 1:0)

Nejprve Michael FROLÍK svým vyloučením pomohl San Jose k první brance v zápase, ale neuběhly ani dvě minuty a inkasovaný gól odčinil. Přestože se Sharks dostali ještě jednou do vedení, vítěznou branku utkání vstřelili domácí v 58. minutě. Přitom o tři minuty dříve mělo San Jose k dispozici trestné střílení, které se Michaelu Bødkerovi nepodařilo proměnit.

Branky a nahrávky: 12. Frolík (Engelland, Tkachuk), 40. Tkachuk (Backlund, D. Hamilton), 58. D. Hamilton (Giordano, Backlund) – 10. Couture (Burns, J. Thornton), 17. Burns (Bødker)