ODCHOD: Začínali tři, nezůstane nikdo. Nestrašil na waiveru!

CAROLINA nadále nepočítá se službami pětadvacetiletého útočníka Andreje NESTRAŠILA. Vedení Hurricanes ho umístilo na listinu volných hráčů a pokud si ho žádný z ostatních týmů do dnešní 18. hodiny našeho času nevybere, poputuje na farmu do Charlotte. V dresu Caroliny letos nastoupil jen k 18 zápasům, v nichž zaznamenal pět bodů (1+4). Více než polovinu letošního ročníku tedy odchovanec Slavie sledoval jen z tribuny.

Andrej Nestrašil byl draftován DETROITEM v roce 2009. Za Red Wings odehrál pouhých 13 zápasů, a to až v sezóně 2014/2015. Když se ho poté rozhodli poslat zpět na farmu, urostlý útočník musel být umístěn na waiver list, odkud si ho stáhla Carolina. Tam Nestrašil dostal šanci, kterou uchopil. Bohužel se loni vážně zranil a v důsledku toho musel vynechat poslední třetinu sezóny i oželet první šanci v české reprezentaci. Přestože se ze zranění zad celkem rychle vyléčil, přišel o svou pozici v týmu.

Na začátku tohoto ročníku se přitom zdálo, že v Carolině vzniká kolonie českých hokejistů. Před začátkem sezóny si totiž vedení klubu stáhlo z waiveru Martina FRKA, který tam byl umístěn taktéž Detroitem. Frk si v Carolině odbyl premiéru v NHL, ale nastoupil jen ke dvěma utkáním. Nakonec se ho vedení pokusilo poslat do AHL. Z waiveru si ho ale Detroit stáhl zpět a Frk teď válí v Grand Rapids. S Carolinou se před začátkem sezóny na roční smlouvě domluvil i obránce Jakub NAKLÁDAL. Ani on ale nedostal mnoho prostoru a nakonec se s klubem dohodl na rozvázání kontraktu. Teď hraje v KHL.

Co bude s Nestrašilem, to se dozvíme během několika příštích hodin.

 

Komentáře

Comments are closed.