Zástupci Pacifické divize proti sobě ve druhém kole


(foto: nhl.com)

Ve druhém kole play-off NHL zastupují Pacifickou divizi týmy San Jose Sharks a Las Vegas Golden Knights. Oba týmy hladce prošli přes první kolo, kdy 4:0 na zápasy porazili Anaheim Ducks, respektive Los Angeles Kings. Vegas sérii odstartovalo ve velkém stylu, kdy na domácím ledě přehráli San Jose jasně 7:0. Ve druhém utkání jim však Sharks vrátili úder a po vítězství 4:3 v prodloužení se mohli radovat z první výhry v sérii a Vegas naopak poprvé v historii play-off poznalo porážku. Ve třetím zápase a stejným poměrem, tedy 4:3 po prodloužení, vyhráli tentokrát hráči „města hříchů“ a znovu strhli vedení v sérii na svou stranu. Ve čtvrtém utkání však dokázali Sharks po výhře 4:0 znovu srovnat krok a tak je momentálně série vyrovnaná ve stavu 2:2.

 

Las Vegas Golden Knights

Týmovou tabulku produktivity vede s 9 body William KARLSSON spolu s Reillym SMITHEM, který jich má také 9. Nejvíce branek v play-off vstřelil znovu KARLSSON (4) a nejvíce asistencí posbíral Reilly SMITH (8). Na děleném prvním místě v tabulce plus/mínus je  William KARLSSON spolu s Jonathanem MARCHESSAULTEM (+6).

Jasnou jedničkou v brance je Marc-Andre FLEURY, který má zatím skvělá 3 čistá konta, úspěšnost zásahů 95.1% a průměr 1.53 inkasované branky na zápas.

 

San Jose Sharks

Týmovou tabulku produktivity vede s 9 body Logan COUTURE. Nejvíce branek v play-off vstřelil Tomáš HERTL (5) a nejvíce asistencí posbíral Joe PAVELSKI (6). V tabulce plus/mínus na děleném místě je Marcus SORENSEN, Brenden DILLON a Dylan DeMelo (všichni 5).

Jasnou jedničkou v brance je Martin JONES, který má zatím 2 čistá konta, úspěšnost zásahů 93.4% a průměr 2.01 inkasovaných branek na zápas.

 

  1. Las Vegas Golden Knights 7:0 San Jose Sharks
  2. Las Vegas Golden Knights 3:4pp San Jose Sharks
  3. San Jose Sharks 3:4pp Las Vegas Golden Knights
  4. San Jose Sharks 4:0 Las Vegas Golden Knights
Komentáře