ZDENĚK ŠAFRÁNEK EXKLUZIVNĚ PRO MH: MS BYL NEPŘEKONATELNÝ A NEPOPSATELNÝ ZÁŽITEK, PŘIROVNAL BYCH TO K PORODU SVÝCH DĚTÍ!!!

(grafika: Jirka Michal)

Sice nakonec čtvrtý, ale pro nás mistr. Kapitán české para hokejové sestavy na MS 2019 v Ostravě a pětinásobný mistr ligy se Zlínem. To je Zdeněk Šafránek! A my vám přinášíme se Zdeňkem Rozhovor!

Dobrý den, pane Šafránku. Sledujete lední hokej? Komu fandíte, a proč?

Ano sleduji a fandím Spartě – už od mala, jako můj děda, táta a vlastně celá naše rodina…

A co v para hokeji? Sledujete i jiné ligy, než českou?

Ano sleduji, sice jen okrajově, ale snažím se sledovat i jiné ligy než českou..

Kdy jste s para hokejem začal? Sliboval jste si od tohoto sportu něco?

Začal jsem s para hokejem v roce 2006 a sliboval jsem si od toho hodně, protože jsem si šel za svým cílem a ten se mi splnil..

V této sezóně jste se Zlínem získal titul. Jakou to pro vás mělo váhu a jaký to byl pocit? Bylo to v něčem jiné oproti těm ostatním čtyřem titulům?

Každé vítězství je pro mě velice důležité a vážím si všeho, čeho jsem dosáhnul. Dělám to pro sebe a i pro mou rodinu, aby na mě byli pyšní!

Myslím si že se to vždy liší, je to nové vítězství a nové výsledky.. každý titul je ten nejlepší!!

Na přelomu dubna a května se v Ostravě konalo para hokejové mistrovství. Naplnilo vaše představy?

Myslím si že z organizátorského a fanouškovského hlediska to bylo nepřekonatelné a nepopsatelné, přirovnal bych to k porodu mých dětí!!!

A co se týká herního projevu tak až na poslední zápas jsme byli sehraní a plnili jsme vše, na co jsme dřeli a co jsme chtěli… poslední zápas jsme si prohráli sami. Škoda, na bronz jsme měli…

V Ostravar aréně vládla úžasná atmosféra. Jak se hrálo před tisícovkami diváků a potom také před vyprodanou halou?

Jak jsem psal už u předchozí otázky tak pro mě to byl nepopsatelný zážitek a hrálo se úžasně!!!

Myslel jste si před začátkem, že dojde tolik fanoušků? Kolik vám jich slibovali pořadatelé?

Zdaleka jsme si neuvědomovali, co se stane, a že bude tolik fanoušků jak na stadiónu tak i doma u obrazovek…

Jak jste si vcelku vydařený šampionát užil?

Já si turnaj užil jak to jen šlo, přijela mě podpořit celá rodina a spoustu dalších kamarádů a známých… bylo to pro mě něco co se už zřejmě nebude opakovat…

Český tým nakonec na medaili bohužel nedosáhl, ale pro celou republiku jste byl vy a vaši spoluhráči hrdiny. Co si myslíte o předvedené hře Českého týmu na turnaji?

Už jsem to opět psal výše… jsme rádi že máme tak obrovskou podporu a že lidi to zajímá a baví. Ale se čtvrtým místem spokojený nejsem když vím že jsme měli na bronz… Jinak zhodnocení výkonu našeho týmu – byl skvělý a zúročili jsme tvrdou přípravu.. jen škoda toho posledního zápasu…

Příští rok bude národní tým ve skupině A s asi nejtěžšími soupeři – Amerikou a Kanadou. Myslíte si že dokáže svést s těmito velmocemi rovnocenné bitvy?

Popravdě i když jsme jednou Ameriku porazili na nájezdy tak nevěřím že by jsme se mohli s těmito týmy srovnávat a vést rovnocennou hru… nemáme na to dostatek hráčů a ani finančních prostředků…

A jak vidíte naděje na medailové umístění týmu v příštích sezónách?

Jak to vidím si netroufám říci, má se snad vracet tým Ruska a tým Číny, tak bude pět až šest týmů který budou vést rovnocenné boje a zbytek bude hrát o udržení…

Jak byste číslovkou ohodnotil domácí šampionát v Ostravě? 1 – nejlepší, 10 – nejhorší – z hlediska organizace a průběhu, ne výsledků..

1 s hvězdičkou ..podtržená 😊 😊

Po domácím mistrovství jste ukončil reprezentační kariéru. Co ta klubová?

Ano ukončil a klubová bude dále pokračovat, jen už ne ve Zlíně, ale někde blíže (Sparta – Pardubice).

Myslíte si, že je reálné, aby Česká republika v nejbližší době konkurovala Kanadě a USA? Tedy zemím, které para hokeji momentálně vládnou?

Podle mě je to běh na dlouhou trať a myslím si že pokud by bylo tak 5 až 8 nových hráčů kteří budou mít motivaci a vlastní vůli chtít, tak je možnost že by jsme mohli být konkurenceschopní, ale podle mě je to je spíše sen…

Jaký byl pro vás ten nejlepší a naopak ten nejtěžší okamžik na domácím šampionátu?

Nejlepší byli fanoušci, organizátoři, postup do semifinále.

Nejhorší byla prohra vlastními chybami při hře o bronz.

Ve vašem životě vás trápilo ještě donedávna dost závažné zranění. Jak jste na tom nyní?

Nyní jsem na tom tak jak jsem ještě nikdy nebyl, cítím se skvěle a mám vše dobře nastavené, tréninky, stravu a letní přípravu…

Myslíte si, že se para hokej v česku (i díky šampionátu v Ostravě) dostává do většího povědomí běžných lidí?

Určitě to přispělo a lidé více vědí, ale pokud to nebude i nadále medializováno tak se brzo zapomene… Bylo by super kdybychom měli i přenosy z ligy… je škoda že na to není prostor…

Co byste vzkázal handicapovaným lidem, kteří váhají, jestli s para hokejem začít, nebo ne?

Určitě ať nikdo neváhá a dojde to zkusit tam, kde se para hokej hraje a uvidí pak sám, jestli ho to bude bavit, nebo ne… ale určitě ať neváhají a jdou to vyzkoušet!!!

Zdeňku děkujeme, že jste si na nás našel čas. Přejeme vám hodně štěstí v novém klubu v nové sezóně, ale taky ve vašem osobním životě!

Komentáře