ZDRÁHAL EXKLUZIVNĚ PRO MH: VÁŽÍME SI TOHO, ŽE BARTOŠÁKA MÁME!

Zažívá průlomovou sezónu, poprvé nakoukl do reprezentace. Nyní se Patrik Zdráhal soustředí za začínající play-off, kde by jistě rád došel se svým týmem co nejdále. A my vám s vítkovickým útočníkem přinášíme exkluzivní rozhovor!

Dobrý den, Patriku. Začneme zlehka. Máte nějaký oblíbený klub, kterému už například od mala fandíte? Nebo nějaký klub, za který byste jednou chtěl válet?

Jako mladý jsem hodně fandil New Yorku Rangers, ale teď už to tolik nesleduji ani neprožívám. Spíš se soustředím na svůj hokej a na Vítkovice.

Kdo je Váš hokejový vzor? Máte nějakého hokejistu, kterým jste chtěl vždy být?

Můj hokejový vzor byl vždycky Pavel Bure. Miloval jsem jeho hru a hlavně jeho bruslení.

Za Vítkovice hrajete od sezóny 2014/15. V té době zde ještě hrávala ikona Jiří Burger. Jaké to bylo s ním být na ledě, ale taky v kabině?

S Jirkou Burgerem jsem měl možnost hrát dokonce i v lajně a myslím, že to byl skvělý hokejista, který uměl skvěle najít spoluhráče i sám gól dát. Myslím si, že dlouhou dobu patřil k top centrům celé extraligy a mimo led byl správný lídr, nevypustil nic. Makal na ledě i na suchu.

Nyní jste skvělý hokejista a to ve vašem mladém věku. Dokonce jste druhým nejlepším střelcem Vítkovic, když Vás od nejlepšího střelce Tybora dělí jen jedna branka. Jaký je to pocit? Mění se tím něco pro Vás?

No, myslím si že už tak mladý nejsem. Extraligu hraji už asi čtvrtou nebo pátou sezónu, tak už i ty góly se ode mě čekaly. Jsem rád, že letos tam něco napadalo…. Budu se snažit zlepšovat.

Momentálně  Vás ale trápí zranění v horní polovině těla. Naposledy jste nastoupil proti Energii KV a to bylo 24.2.. Jak vážné vaše zranění je a kdy se vrátíte na led?

Zranění bych asi při playoff tolik nerozváděl…

Nedávno jste ukázali obrovskou sílu, když jste dokázali nasázet doma Chomutovu 9 branek. Jednu jste dokonce vstřelil vy. Co bylo v tomto zápase jiné, než v ostatních a co zafungovalo, že jste dokázali soupeři uštědřit takový debakl?

Tak Chomutov tady přijel v trošku jiném složení a vypadli jim nějací hráči, tak se to nějak sešlo a napadalo nám to tam.

Vítkovice se na poslední chvíli nedostaly do šestice, která zaručuje přímý postup do čtvrtfinále. Důležité utkání s Litvínovem jste ale zvládli a udrželi sedmou pozici. Jednoduché pravidlo vám poté přidělilo Spartu. S tou se Vám zatím v sezóně daří, porazili jste jí 3x ze čtyř možností. Jak vidíte šance Vašeho klubu v předkole?

Sparta má určitě kvalitní kádr a playoff je trošku jiná soutěž. Důležité budou domácí zápasy.

Pokud by se zadařilo a přes Spartu byste prošli, dostanete se do čtvrtfinále s troufám si říct největším rivalem – Třincem. Zápasy s Oceláři bývají vždy vypjaté tak jak to jen jde a haly jsou plné fanoušků. Těšil byste se na takovéhle čtvrtfinálové zápasy?

Určitě. Kdyby se to podařilo, tak Třinec by byl určitě největším lákadlem pro diváky. A pro nás také prestižní derby.

Asi klíčovým hráčem Vítkovic v letošní sezoně je Patrik Bartošák. Jak hodnotíte jeho výkony?

Patrik nás drží celou sezónu. Je skvělé, jak vyrovnané výkony převádí. Vážíme si toho, že ho máme.

Tento ročník jste si už připsal první zápas za “dospěláckou” reprezentaci. Jak jste se cítil? Bál jste se debutu?

První zápas za reprezentaci jsem byl určitě nervózní ze začátku, ale pak to ze mě opadlo a cítil jsem se dobře.

Navíc jste v jednom z reprezentačních startů vstřelil gól. Jaké byly vaše pocity po vstřelení? Schoval jste si puk?

Puk mám schovaný doma a jsem rád, že se mi podařilo se i střelecky prosadit.

Doufáte tajně, že byste se mohl dostat i na soupisku pro nadcházející světový šampionát?

Šampionát je ještě daleko a a myslím si, že máme hodně kvalitních hráčů jak v Extralize, tak v KHL. A bude těžké se probojovat na MS.

Jak už jsem zmínil, Vy jste letos debutoval v Národním týmu. Dá se říct, zda se v něčem liší atmosféra v kabině reprezentace od atmosféry v kabině klubu?

Myslím si, že v kabině je to podobné jako v klubu. Všichni jsou profesionálové a v nároďáku si nikdo na nic nehraje. Kluci jsou super.

Závěrečná otázka. Řešíte už nějakým způsobem svoje plány pro nadcházející sezónu? Máte v plánu pokračovat ve Vítkovicích, nebo byste rád okusil například zahraniční angažmá?

Smlouvu ve Vítkovicích mám ještě na dva roky a budu se snažit podávat co nejlepší výkony a uvidíme… Samozřejmě každý hráč by si chtěl vyzkoušet zahraniční angažmá. Vše záleží na výkonech.

Patriku, děkuji moc, že jste si na nás našel čas a odpověděl. Přejeme Vám hodně štěstí ve vaší hokejové kariéře a a Vítkovicím ve vyřazovací části Extraligy.

Komentáře