Zemětřesení v Pardubicích! Novým trenérem bude HOLAŇ

 


Hokej v Pardubicích dostává v posledních letech velké a tvrdé rány. Od poslední mistrovské sezony 2011/12 zažívá postupný úpadek, který letos vrcholí největšími problémy v historii klubu. Hned po této mistrovské sezoně Pardubice skončily už v předkole s Kladnem. Následující dvě sezony se jim podařilo dojít vždy přes předkolo do čtvrtfinále, kde padly s Třincem, resp. s Litvínovem. Na konečné stanice už ve čtvrtfinále pardubičtí fanoušci nebyli a nejsou zvyklí, to ale ještě netušili, co přijde v sezonách následujících. V minulé sezoně začali mít východočeši pletky s baráží a záchranou v extralize. Uhájit extraligovou příslušnost se jim podařilo až v posledním kole skupiny o udržení, kde na vlastním ledě zdolali karlovarskou Energii 4:2. Co je na tom ale naprosto neuvěřitelné? Na klub, který se celou sezonu trápil a definitivně se zachránil až v posledním kole, přišlo 10 194 diváků, tedy žádné místečko v Tipsport aréně nezůstalo prázdné.

Loňská nepovedená sezona byla ale ještě slabý odvar oproti tomu, co potkalo Dynamo letos. Pardubice vstoupily do nové sezony tím nejhorším možným způsobem. Prohrály prvních šest utkání v řadě a to stálo místo na pardubické střídačce Petera DRAISAITLA. Velkou zodpovědnost na sebe vzal generální manažer (a zároveň předseda představenstva) Pavel ROHLÍK, jenž si sám stoupl na lavičku Dynama. Asistenta mu dělal Michal MIKESKA. Pod touto dvojicí Dynamo vyhrálo hned první zápas, když porazilo Chomutov 6:5PP. Zdálo se tedy, že by to mohlo zase šlapat, ale opak byl pravdou. Výhry nenaskakovaly pravidelně, v podstatě velmi zřídka a body už vůbec ne.

Velmi významným dnem je pro klub i fanoušky den dnešní (16. 1. 2017), kdy se většinovým majitelem klubu stalo město. Podíl koupilo od odcházejícího Romana ŠMIDBERSKÉHO. Dalšími majiteli jsou Jaroslav ŠUDA, Dušan SALFICKÝ a stále ještě hrající Petr ČÁSLAVA. Na dnešní tiskové konferenci byl odvolán ze všech pozic (tj. hlavního trenéra, generálního manažera a předsedy představenstva) Pavel Rohlík. Ve funkci generálního manažera ho nahradí Dušan Salfický. Tým povedou noví trenéři Miloš HOLAŇ (hlavní trenér) a Pavel MAREK s Otakarem JANECKÝM (jako asistenti). Pavel Marek by měl navíc vykonávat i funkci sportovního manažera klubu.

Blýská se v Pardubicích s novým majitelem, vedením i trenéry na lepší časy?

Komentáře

Comments are closed.